Miyom ameliyatı fiyatları 2024 yılında Ankara’da ameliyatın yapıldığı hastaneye, miyomun sayısı ve büyüklüğüne, ameliyatı yapan doktorun akademik ünvanına ve miyom ameliyatının laparoskopik ya da açık ameliyatla yapılmasına göre değişir. Laparoskopik miyom ameliyatı fiyatları elbette açık miyom ameliyatı fiyatlarına göre daha yüksektir. Peki neden laparoskopik miyom ameliyatı fiyatları daha yüksektir? Özel hastane miyom ameliyatı fiyatları 2024 yılında nasıl bir değişiklik göstermiştir? Gelin isterseniz bu konuları birlikte irdeleyelim…

Miyom Ameliyatı Fiyatları 2024 Nasıl Belirlenir?

Miyom ameliyatı fiyatları Ankara ilinde şu faktörlere göre değişir:

Ameliyat Yöntemi

  • Laparoskopik miyomektomi
  • Açık miyomektomi
  • Vajinal miyomektomi
  • Histeroskopik miyomektomi
  • Robotik miyomektomi

Ameliyatın yapıldığı hastane

Kapalı miyom ameliyatı yapan hastanelere göre ameliyat fiyatı değişmektedir. Acıbadem miyom ameliyatı fiyatı ile bir başka hastanenin ameliyat fiyatı değişmektedir. Tarafımızdan acıbadem hastanesi dahil pek çok hastanede miyom ameliyatı yapılmaktadır.

Doktorun akademik ünvanı

Doçent ya da Profesör olan doktorlar tarafından yapılan ameliyatların ücretinin biraz daha yüksek olması muhtemeldir. Ancak bu faktör fiyatlar üzerinde çok etkili değildir.

Miyom sayısı

Miyom sayısı ameliyat ücretlerini etkileyen en önemli faktördür. Tek miyom olanlarda standart fiyat uygulanırken, 2 veya daha fazla olan miyomlarda fiyat artmaktadır. Özellikle çok sayıda olan miyomlarda ve miyomlar özellikle rahim kas tabakası içine gömülü ise bu hastalarda açık miyom ameliyatı tercih edilir. Çünkü laparoskopi ile bunların tamamının tesbit edilmesi ve çıkarılması bazen mümkün olmayabilir ya da bir kısmı kalabilir. Bu nedenle miyom amel,yatı öncesinde hastanın dikkatli bir değerlendirmeye tabi tutulup hangi ameliyatın yapılacağının kararlaştırılması oldukça önemlidir.

Miyomun yerleşim yeri

Miyomu rahim ön ve üst kısmında olanlarda laparoskopik ameliyatlar daha rahat uygulanmakta, arkada ya da rahim ağzına yakın yerleşenlerde ameliyat daha zor olabilmektedir. Bu nedenle miyomun yeri ücretleri belirlemede oldukça önemlidir.

Ameliyatta kullanılan malzemeler

  • Laparoskopik ameliyatlarda daha fazla özellikli malzemeler kullanılmaktadır. Laparoskopik ameliyatların pahalı olmasının bir nedeni de budur.
  • Açık ameliyatlarda kullanılan malzemeler standart ameliyat malzemeleridir. Bu nedenle açık miyom ameliyatında kullanılan malzemelerin fiyat üzerinde bir etkisi yoktur.
  • Histeroskopi ile yapılan miyom ameliyatlarında özel cihazlar ve solüsyonlar kullanıldığından yine ücret artmaktadır.
  • Robot ile yapılam miyom ameliyatları ise astronomik rakamlara neden olmaktadır. Çünkü ameliyatta kullanılan robotun kolları oldukça pahalı olup ameliyat masraflarının çok yükseltmektedir.

Ameliyatta yapılan ek işlemler

Bazen ameliyat sırasında yumurtalıklardan kist alınması, yumurtalıkların alınması, yapışıklıkların açılması ya da ek ameliyatlar gerekebilir. Yapılan ek ameliyatlar ek masraf demektir.

Miyom Ameliyatı Ankara İlinde Nasıl Yapılır?

Miyom ameliyatı Ankara ilinde laparoskopi ile kapalı miyom ameliyatı ya da açık miyom ameliyatı şeklinde yapılabilir. Ayrıca miyom eğer vajene doğru sarmış ise vajinal yol dediğimiz alttan miyom ameliyatı da yapılabilir. Birde son derece pahalı olmakla birlikte eğer hasta isterse robotik miyom ameliyatı yapılabilir. Eğer rahim zarının içine yerleşmiş submüköz miyomlar varsa bunlarda histeroskopik miyom ameliyatı yapılmaktadır.

Kapalı miyom ameliyatı yapan hastaneler hangileridir?

Kapalı miyom ameliyatı Ankara ilinde neredeyse tüm hastanelerde yapılmaktadır. Bu noktada özenli olan hastaneden kullanılacak ameliyat ekipmanının olması ve hekimin tecrübeli olmasıdır. Özellikle kapalı miyom ameliyatları özel eğitim almış, bu konuda yeterli kadın doğum uzmanları tarafından yapılmalıdır. Tarafımızdan tüm kapalı ameliyatlar Ankara ilinde anlaşmalı olduğumuz tüm hastanelerde yapılmaktadır.

Miyom Ameliyatı Ankara Doktorlarımız

Miyom ameliyatı Ankarada doktorlarımız Doç. Dr. Aydın Köşüş ve Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Miyom ameliyatı doktor tavsiyesi Ankara deyince kliniğimizin doktorları miyom ameliyatlarında ve tüm jinekolojik ameliyatlarda her zaman yanınızdadır. Gerek kapalı ameliyat gerekse histeroskopik ya da açık ameliyatlar konusunda sizlere en uygun ameliyatı yapmaktadır. Miyom ameliyatı doktor tavsiyesi Ankara detayları için doktorlarımız sitemizden inceleyebilir, kliniğimize başvurarak tanışabilirsiniz.

Miyom ameliyatı Fiyatları 2024 Nasıldır?

Ankara miyom ameliyatı fiyatları 2024 yılında %50 oranında artmıştır. Özellikle laparoskopik denilen kapalı yöntemle özel hastanede miyom ameliyatı fiyatları kullanılan malzemelerin pahalı olması deneniyle oldukça geniş bir spektrumdadır. Kapalı miyom ameliyatı ücretleri miyom sayısına göre değişmekle birlikte 40.000-100.000 tl arasında değişmektedir. Histeroskopik miyom ameliyatları ise 20000-40000 tl arasındadır. Miyom ameliyatı fiyatları 2024 Ankara detayları için bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Tüm jinekolojik ameliyatlar, detayları ve doktorlarımız için linkler www.aydinkosus.com ve www.drnerminkosus.com adreslerini de inceleyebilirsiniz.

JİNEKOLOG ANKARA

Tüm makaleleri gör

45 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DOÇ. DR. NERMİN KÖŞÜŞ

Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş
Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş

DOÇ. DR. AYDIN KÖŞÜŞ

Doç. Dr. Aydın Köşüş
Doç. Dr. Aydın Köşüş