Labioplasti fiyatları 2024 yılında yapılacak ameliyat şekline ve büyüklüğüne göre değişir. Labioplasti fiyatlarında en önemli faktör labiumlardaki şekil farklılıklarından kaynaklanan yapılacak ameliyatın güçlük derecesi ve kullanılacak malzemelerdir. Bazı hastalarda sadece labioplasti ameliyatı gerçekleştirilirken bazılarında beraberinde labial dolgu ya da vajinal daraltma ameliyatıda eklenebilir. Labioplasti ameliyatı fiyatları 2024 Ankara detayları için bize ulaşabilirsiniz.

Labioplasti, labial dolgu ve vajinal daraltma ameliyatı doktorlarımız Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından Ankara ilinde anlaşmalı olduğumuz hastanelerde ya da Çankaya ilçesindeki kendi merkezlerinde titizlikle uygulanmaktadır.

Labioplasti ve Genital Estetik Ameliyatı

Genital estetik ameliyatı, labia ve vulvanın yeniden şekillendirilmesini içerir. Cinsel organların görünümünü değiştirme operasyonuna bazen ‘kozmetik genital cerrahi’ de denir. Sadece labioumlara yapılan estetik ameliyat ise Labioplasti olarak adlandırılır. Genital estetik Ankara ve Labioplasti Ankara fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Dişi genital yeniden şekillendirilmesi veya labioplasti, iç labia veya vulvanın iç dudaklarının boyutunu ve şeklini değiştirmeyi amaçlar.

Labioplasti Nedir?

Esas olarak labioplasti, genital bölgesi ile ilgili kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlamak için dudakların düzeltilmesi ve yeniden düzenlenmesi amacıyla yapılan cerrahi bir müdahaledir.

Vajinanın iç dudaklarının sarkması çoğu kadında görülen sorunlardan biridir. Aşırı büyümüş ve şekilsiz labia minora’nız sürekli bir tahriş ve rahatsızlık kaynağıdır. Bunun nedeni, giysilerinize her zaman sürtünerek tahriş olmasıdır. Aşırı büyük labia dokusu egzersiz yapmayı, bisiklete binmeyi ve hatta cinsel ilişkiyi ağrılı hale getirebilir.

Bu fiziksel rahatsızlığa ek olarak, labianızın belirgin görünümünü utandırıcı ve anormal olduğunu düşünerek, kendinize güven duyugusunda bir eksiklik oluşabilir.

Her kadın güzel ve estetik görünmek ister ve genital estetik operasyonları da kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok talep görmektedir. Günümüzde artık birçok kadın kendileri için özel olan bu bölgenin estetik olarak düzeltilmesi sağlamak için böyle bir seçeneği dikkate almaktadır.

Labiaplasti, labia minoradan (iç vajinal dudaklar), labia majoradan (dış vajinal dudaklar) veya her ikisinden aşırı labia dokusunu çıkarmak için tasarlanmış bir tür kadın genital geliştirme prosedürüdür. İşlevsel nedenler, genellikle işlem geçiren hastalar için birincil faktör olarak kabul edilir.

Bilmeniz gereken en önemli şey, anormal olmadığınızdır. Kadın cinsel organının büyüklüğü ve şeklinin böyle büyük bir çeşitliliği vardır ve belirgin veya asimetrik labia yalnızca bir varyasyondur. Bu tamamen normal ve endişelenecek bir şey yoktur.

Bununla birlikte, genişlemiş labianızdan rahatsızlık duyuyorsanız, o zaman rahatınızı arttırmak için labioplasti düşünebilirsiniz.

İç Dudak Yapısı Nasıldır?

Vajina iç dudakları (labium minus) kadın cinsel organında kıvrım şeklindeki yapılardır. Üstte klitoris üzerinden başlar, genişleyerek arkaya doğru uzanır, vajina ağzı kenarlarından itibaren incelerek kaybolur.

Bazı kadınlarda iç dudak büyüklüğü tek taraflı olabilir ve asimetri yaratır. İç dudak derisinin rengi de farklılıklar gösterebilir, özellikle gebelikte koyulaşan iç dudak rengi doğum sonrası rahatsızlık verici bir durum oluşturabilir ve bu durumda estetik operasyon talebi doğurabilir.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

Aslında bu operasyon genital estetik kaygısı duyan tüm kadınlara uygulanabilir. İç dudak estetiği operasyonu için ergenlik dönemini aşmış olmak yeterlidir. Ayrıca bu operasyon doğum yapmış veya yapmamış her kadında uygulanabilir. Bu ameliyat orgazmı artırmaz ya da azaltmaz, labioplasti yapılan herkes ilerleyen zamanlarda gebe kalabilir, normal doğum yapabilir.

Bu tür estetik cerrahi cerrahi müdaheleler içerisinde en sık başvurulan operasyon Labioplasti ameliyatıdır. Bu grup içerisinde aşağıdaki cerrahi operasyonlar yer almaktadır;

 • Labius minus küçültülmesi, en sık uygulanan işlemdir.
 • Labium majus küçültülmesi.
 • Labium majuslara yapılan yağ enjeksiyonu, büyütme amaçlı yapılan işlemdir.

Labial Estetik Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Estetik ameliyatı seçmeden önce, akılda tutulması gereken bazı önemli konular vardır:

 • Yaralarının olacağının farkında olun. Her ne kadar izler zamanla önemli ölçüde solabilir olsa da, her zaman görünür olacaktır.
 • Labioplasti vajinanın daha küçük veya daha sıkı olmasına neden olmaz. Bu vajinoplasti denilen farklı bir işlem gerektirir.
 • Finansal yükü düşünün. Kozmetik cerrahi genellikle SGK kapsamında değildir.
 • Sigara içenler komplikasyon riski altındadır. Estetik ameliyat geçirme konusunda ciddiysen, sigarayı bırakmayı denemelisin.

Labial Estetik İle İlgili Tıbbi Sorunlar Nelerdir?

Ameliyattan önce, jinekolog doktorunuzla aşağıdakileri içeren bir dizi tıbbi sorunu tartışmanız gerekir:
Fiziksel sağlık: Muayene, doktorunuzun veya cerrahınızın tedavinin uygun olup olmadığına karar vermesine yardımcı olacaktır.
Tıbbi geçmiş: Geçmişte sahip olduğunuz önceden var olan bazı koşullar ve ameliyatlar, kullanılan anestezi türü de dahil olmak üzere, bu operasyonla ilgili kararları etkileyebilir.
Psikiyatrik öykü: Bazı cerrahlar kozmetik genital ameliyatı düşünmeden önce danışmanlık almanızı önerebilir veya ısrar edebilir.
Riskler ve olası komplikasyonlar: Riskleri ve komplikasyonları anlamanız önemlidir, böylece kozmetik genital cerrahinin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Hazırlıklar ve Takviyeler: Cerrahınıza, balık yağı ve vitamin takviyeleri gibi reçetesiz hazırlıklar dahil, düzenli olarak veya son zamanlarda aldığınız herhangi bir şey hakkında bilgi verin.
İlaçlara geçmiş reaksiyonlar: Cerraha anestezi dahil herhangi bir ilaçtan kötü bir reaksiyon ya da yan etkisi olup olmadığını söyleyin.
Cerrahiye hazırlık: Cerrahınız size evde ameliyat için hazırlanmanız gerekenler hakkında ayrıntılı talimatlar verecektir. Örneğin, belirli bir ilacı almanız veya mevcut bir ilacın dozunu değiştirmeniz önerilebilir. Tüm talimatları dikkatlice izleyin.

Genital Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik ameliyatın detayları bireysel faktörlere bağlı olacaktır, ancak genellikle şunları içerir:
Labioplasti Ameliyatı – Operasyon genellikle labia minoranın (iç dudakların) boyutunu azaltmak için yapılır. Genel veya lokal anestezi kullanılabilir. Cerrah, istenmeyen dokuyu uzaklaştırır ve labiayı istenen boyut ve şekilde yeniden şekillendirir. Alternatif olarak, labinin kama şeklindeki bir kısmı çıkarılır. Bazı cerrahlar kanamayı azaltmak için neşter yerine bir lazer kullanırlar. Bazen, labia majoranın (dış dudaklar) boyutunu azaltmak için bir labiaplasti yapılır. Bazı kadınlar aynı ameliyat sırasında vajina sıkılaştırmak (vajinoplasti) için ameliyat olmayı tercih edebilir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı Ankara ili içerisinde hizmet veren kliniğimizde ameliyat genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren bu ameliyat sonrasında kendiliğinden eriyen dikişler atıldığı için sonrasında dikiş alma problemi de oluşmamaktadır.

Labioplasti ameliyatı sayesinde çok sayıda avantajdan yararlanacaksınız. Gelişmiş vajinal görünümden dolayı daha iyi bir özgüven kazanacaksınız. Seks ve egzersiz sırasında ağrı veya rahatsızlıktan kurtulacaksınız.
Sürtünme endişesi veya çirkin şişkinlik endişesi olmadan sıkı kıyafet giyme özgürlüğü yaşayacaksınız.

Labioplasti Ameliyatı Teknikleri

Labiumdaki sorunlara genetik, doğum, yaşlanma ve kilo artışı neden olabilir. Öncelikli hedef, sağlıklı fonksiyonunu korurken, labianın görünümünü iyileştirmek olmalıdır. Labioplasti ameliyatı sonuçları sadece estetik değil, aynı zamanda işlevsel olmalıdır. Bu nedenle, labia yapılarını aşırı derecede değiştiren teknikleri uygulamadan, sadece doğal olmayan bir görünümü sağlayacak şekilde doku düzeltilmelidir. Daha doğal bir iyileşme için labiaları orantılı bir şekilde çıkartıp yeniden şekillendirmek amaç olmalıdır.

Ameliyatınızı yaparken ekstra özen gösterilmelidir. Acele etmeden dikkatli bir şekilde ameliyat sürdürülmelidir. Sonuçta, genital bölge oldukça hassastır ve daha fazla özen gösterilmesi gerekir.

Kadın cinsel organındaki dokular narindir. Kesikler uygun olmayan dikiş teknikleriyle kapatıldığında, dokular geriye çekilebilir. Bu, labianın doğal görünümünü bozar ve ağrılı olabilen gözle görülür skarlaşmaya neden olur. Bu noktada gizli dikiş tekniği ile bu problemler azaltılabilir.

Cerrahi genellikle yaklaşık bir saat sürer. Lokal anestezi uygulanır ve gece kalmasına gerek yoktur. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için, ameliyattan sonra kendinizi rahat hissederseniz.

Parsiyel Labioplasti: Basit ve uygulaması kolaydır. Labia minoraların labia majora seviyesi içerisinde kalmasını, dışarıda kalan esmer bölgenin çıkartılması, içerideki pembemsi dokunun görünümümü sağlar. Klitoral hood reduksiyonu daha kolaydır. Dezavantajı giysilerin operasyon bölgesine teması post operatif ağrıya eden olmaktadır.

Z Plasti Labioplasti: Sutür hattında tansiyon ve açılma riski azdır. Doğal görünüm sağlar. Dezavantajları, uygulaması ve iyileşimi zordur.

Operasyon sonrasında sıklıkla karşılaştığımız bir konu olan akıntılar, operasyon sonrası 48. saatten sonra kaybolacaktır. Geç dönem şikayetlerinden olan kaşıntı da iyileşme sürecine bağlı olarak ilk bir hafta devam edebilir. Yine ilk bir hafta olabilecek olan hafif lekelenme tarzı kanamalar çok fazla olmadığı sürece normal kabul edilir fakat mutlaka doktora iletilmelidir. Her durumda en az 10–14 günden sonra iyileşme gözle görülür hale gelir. Küçük morlukların kaybolması ve ödemin yani şişliğin inmesi daha uzun süre alabilir. Düzeltilen bölgenin kesin halini alması 6 haftayı bulabilir. Cinsel ilişki için bekleme süresi 3. haftaya kadar uzayabilse de 2. Haftadan sonra ilişki önerilen kadınlar da bulunmaktadır.

Mons Pubis ve Labium Majuslar İçin Küçültme ya da Liposuction

Bazı kliniklerde sunulan diğer bir kozmetik müdahale türü, labia majoranın hemen üzerindeki alan olan mons pubisin boyutunun küçültülmesidir. Kadın vücudunun bu kısmı doğal bir çıkıntı oluşturur, ancak bazı kadınlar bu çıkıntıdan rahatsız olabilirler. Bu durumlarda, liposuction sıklıkla o bölgeden fazla yağı almak için yapılır ve bazen bir cildin de alınması gerekir.

Ani kilo almaya bağlı mons bölgesinde ve labium majuslarda sarkma ya da aşırı şişkinlik şikayeti ile nadiren başvuran hastalar olabilmektedir. Mons ve labium majuslar için liposuction işlemi, tek başına ya da kalça ve karın bölgesi için yapılan liposuction işlemi sırasında uygulanabilir. Lokal anestezi altında uygulanması mümkündür. Cilt sarkması bulunmayan hastalarda tercih edilebilir.

Vajinal Sıkılaştırma Ameliyatı (Vajinoplasti)

Vajinal sıkılaştırma veya vajinoplasti, doğumlar sonrasında oluşan vajendeki gevşemenin ve sarkmanın düzeltilmesini sağlar. Bu sayede hem kozmetik bir görüntü elde edilir hemde cinsel birliktelikte alınan keyif artar. Vajinal sıkılaştırma ameliyatla yapılabileceği gibi lazer uygulamaları ile de yapılabilmektedir. Vajendeki orgazm sağlayan bölgelere yapılan enjeksiyonlarda genital estetik alanında kullanılmaktadır. Kişinin kendi kanından elde edilen plazma bellik noktalara enjekte edilerek bu bölgelerin hassasiyetinin arttırılması ve ilişki sırasında alınan zevkin arttırılması sağlanır. Ancak bu enjeksiyon operasyonlarının başarısı halen tartışmalıdır.

Labium Majuslara Yağ Enjeksiyonu

Bazı hastalar yaşlanmaya ya da hızlı kilo kaybına bağlı, labium majus ,yani dış dudaklarda doku kaybından şikayet ederler. Bu gibi durumlarda lokal anestezi altında, vücudun başka bir yerinden liposuction ile alınan yağ dokusu homojen olarak düşük basınçlı bir sistemle labium majuslara dolgu maddesi olarak enjekte edilebilir.Böylece daha genç ve dolgun bir görünüm sağlanmış olur.

Arzu eden hastalarda yapay dolgu maddeleri (hyaluronik asit içeren) kullanılabilmektedir. Gerek doğal, gerek yapay dolgu maddeleri, zaman içerisinde vücut tarafından emilebileceği için, belirli aralıklarla işlemin tekrarlanması gerekebilir.

Genital Estetik ameliyatı riskleri nelerdir?

 • Morarma ve şişme
 • Olası uyuşukluk
 • Ağrı ve rahatsızlık oluşabilir.

Genital Estetik Ameliyatı Komplikasyonları Nelerdir?

Tüm ameliyatlar bir dereceye kadar risk taşır. Kozmetik genital cerrahinin olası komplikasyonlarından bazıları şunlardır:

 • Nadiren ölümcül olabilen alerjik reaksiyon dahil genel anestezi riskleri
 • Kanama veya enfeksiyon gibi cerrahi riskler
 • Fazla, kabarık, kızarık ve kaşıntılı izler olabilir
 • Düzensizlik – labia simetrik olmayabilir
 • Labiaya kalıcı renk değişimi
 • Kalıcı duyum kaybı da dahil olmak üzere, labiada sinir hasarı
 • Yara boyunca doku ölümü veya cilt kaybı
 • Komplikasyonları tedavi etmek için daha fazla ameliyat.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

İyileşme en az altı hafta sürebilir. Cerrahınız tarafından önerilen talimatlara mutlaka uyunuz.

 • Yaralarınıza bakmakla ilgili tüm talimatları izleyin.
 • En az altı hafta seks yapmayın.
 • Herhangi bir kanama, şiddetli ağrı veya olağandışı semptomları cerrahınıza bildirin.

Kozmetik genital cerrahi sonrası uzun dönem görünüm skar kalır, fakat zamanla solması gerekiyor. Sabırlı olun. Yara izlerinde iyileşmeler yaklaşık bir yıl kadar sürebilir. Labioplasti sonuçları kalıcıdır.

Labioplasti Ameliyatı Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

Kızlık zarı vajina ağzından yaklaşık 3–4 cm içeridedir, iç dudaklar ise vajinanın dışında kalır, dolayısı ile labioplasti operasyonu kızlık zarını bozmaz ve bakirelere de uygulanabilir.

Labioplasti Tedavisi Ankara’da Nerede Yapılır?

Vajina estetiği Ankara içerisinde birçok noktada uygulanmaktadır. Bizim Ankara Çankayadaki kliniğimizde genital estetik adı altında vajinoplasti, labioplasti ve diğer durumlar için verdiğimiz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Labioplasti Fiyatları 2024

Labioplasti fiyatları 2024 Ankarada klinikten kliniğe değişmektedir. Ankara labioplasti ameliyatı fiyatları yapılacak estetik ameliyatın detayına ve uygulanacak hastaneye göre değişiklik gösterir. Genital estetik ameliyatları içerisinde en sık yapılan labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatı fiyatları Ankarada yapılacak tekniğe göre değişmekle birlikte 10000 – 40000 tl arasında değişmektedir.

Tek başına labioplasti fiyatları ile labioplastiye ek olarak yapılan vajinoplasti fiyatları etkileyecektir. Vajina estetik fiyatları (vajinoplasti fiyatları) veya labioplasti fiyatları 2024 için mutlaka kapsamlı bir muayene olmanız gerekir. Sonuç olarak vajina estetik fiyatları, vajinoplasti Ankara fiyatları veya labioplasti Ankara fiyatları için en doğru bilgiye ulaşmak için muayenehanemize gelip muayene olmanız daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Ankara genital estetik fiyatları ve labioplasti fiyatları 2024 için bizi arayınız.

Ankara’nın Çankaya İlçesi Çukurambar semtindeki kliniğimizde Genital Estetik uygulamaları Jinekolog Doktor Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Labioplasti fiyatları Ankara ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

JİNEKOLOG ANKARA

Tüm makaleleri gör

1 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DOÇ. DR. NERMİN KÖŞÜŞ

Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş
Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş

DOÇ. DR. AYDIN KÖŞÜŞ

Doç. Dr. Aydın Köşüş
Doç. Dr. Aydın Köşüş