Histeroskopi Ankara‘da oldukça sık yapılan bir ameliyattır. Histeroskopi fiyatları 2021 yılında Ankara ilinde ameliyatın yapıldığı merkeze ve işleme göre değişmektedir. Histeroskopi ameliyatı ücretleri 2021 detayları için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Doktorunuzun rahminize küçük çaplı bir cihaz yerleştirdiği bir işlemdir. Bu cihazın ucunda, doktorun rahim içinde görmesini sağlamak için hafif ve küçük bir kame ra bulunur. Ankara histeroskopi doktorunuzun önerebileceği birkaç durum vardır. Cerrahi veya tanı amaçlı kullanılabilir.

  • Çekilen Hsg de anormal görüntünün görsel teyidi için
  • Rahim içi miyom ve poliplerin uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için
  • Laparoskopik prosedürle birlikte
  • Dilatasyon ve küretaj prosedüründen önce
  • Rahim herhangi bir malformasyonunu keşfetmek için

Rahimde karın içine doğru büyüyen miyomlarda histeroskopi kullanılmaz. Bu hastalarda miyom ameliyatı yapılır. Miyom ameliyatı Ankara detayları için arayınız.

Birincil doktorunuz sizi bu işlem için bir uzmana yönlendirebilir. İşlem, jinekolojik muayenede normalde yaptığınız aynı pozisyonda gerçekleştirilecektir.

Histeroskopi Nasıl Yapılır

Histeroskopi Nasıl Yapılır?

Doktor önce rahim ağzını spekulum adı verilen bir aletle açacaktır. Bu aynı zamanda jinekolojik muayene sırasında olanlara da benzer.
Doktor daha sonra histeroskopi cihazını vajinal açıklığınızdan geçirir. Rahim içine ve sonra rahim içine doğru hareket etmeye devam edecektir.
Yüzeyi temizlemek ve hafifçe genişletmek için sıvı veya karbon dioksit gazı cihazdan nazikçe uterusunuza gönderilir.

Histeroskopun ucundaki ışık ve kamera doktorun rahim ve fallop tüplerini görmesini sağlar. Bu, herhangi bir sorunu teşhis etmelerini veya gerekli herhangi bir cerrahi işlemi gerçekleştirmelerini sağlar.
İşlem ameliyat için kullanılıyorsa, cerrahi cihazlar da ameliyatı gerçekleştirmek için histeroskop tüpünden geçirilir.

İşlem ağrılı olmamalıdır. Ancak, işlem sırasında bir miktar kramp yaşayabilirsiniz. Doktorunuz, daha rahat olmanız için önceden almanız için bir çeşit yatıştırıcı önerebilir. İhtiyacınız olan anestezinin derecesi, histeroskopinizin amacına bağlı olacaktır. Doktorunuzun ofisinde veya bir hastanede yapılabilir.

Prosedürün kendisi, yapılanlara bağlı olarak yalnızca 5 dakika ila 30 dakika arasında sürebilir.

Yalnızca teşhis amaçlı birçok amaç için, histeroskopi doktorunuzun ofisinde sadece yerel veya bölgesel anestezi ile yapılabilir. Bu, genellikle küçük poliplerin basit şekilde çıkarılması için de geçerlidir. Histeroskopi daha derinlemesine bir cerrahi işlem ile birlikte kullanıldığında, bir hastanede yapılabilir. Bu durumda, doktor gerekli ameliyatın derecesine bağlı olarak bölgesel veya genel anestezi uygulayacaktır.

Histeroskopi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Histeroskopinin amacı iyileşme süresini belirler. Bununla birlikte, herhangi bir histeroskopi işleminden sonra sık görülen bazı genel şeyler vardır. Histeroskopi sonrası şunlarla karşılaşabilirsiniz:

  • Kasılma
  • Bir gün kadar hafif kanama veya lekelenme
  • Omuz ağrısı (eğer karbondioksit gazı kullanılmışsa)
  • Hafif bulantı
  • Baş dönmesi

Histeroskopinin hemen ardından bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Prosedürünüz doktorun ofisinde sadece lokal anestezi ile yapılırsa, genellikle bir saatten az bir sürede ayrılabilirsiniz.

Prosedürünüz bölgesel anestezi gerektiriyorsa, doktorunuz sizi eve göndermeden önce etkilerin yok olmasını beklemenizi isteyebilir. Bu aynı zamanda bir saatten az sürebilir, ancak kullanılan anestezi miktarına bağlı olarak daha uzun sürebilir.

Eğer prosedürünüz genel anestezi gerektiriyorsa, o zaman hala ayakta bir prosedürdür. Birkaç saat sonra eve geri dönebileceksiniz. Doktorunuz, yalnızca anesteziye geçmiş bir reaksiyonunuz varsa, gözlem için hastanede bir gece kalmaya ihtiyaç duyacaktır.

Bazı durumlarda, doktorunuz iyileşmeyi kolaylaştırmak için bir ağrı kesici ilaç verebilir. Ameliyat varsa, doktorunuz normal bir programa devam etmeden önce bir veya iki gün dinlenmenize izin verebilir. Tamamen teşhis amaçlı olmayan bir histeroskopi için, yaklaşık bir hafta cinsel aktiviteden kaçınmalısınız. Bu enfeksiyon olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

Histeroskopi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim

Ankara Histeroskopi Fiyatları 2021

Bir histeroskopinin maliyetinin 2000 – 7000 tl arasında değişmesini bekleyebilirsiniz. Histeroskopi fiyatları 2021 yılında prosedürün kapsamına bağlıdır. Örneğin, sadece teşhis amaçlı bir prosedür, ameliyatla ilgili olandan çok daha azdır. Hastanede ameliyat ve genel anesteziyi içeren daha kapsamlı bir prosedürünüz varsa maliyet daha yüksek olabilir.

Histeroskopi Ameliyatı Ankara doktorlarımız tarafından anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. Ankara Histeroskopi fiyatları 2021 için bizimle iletişime geçiniz.

Histeroskopi ameliyatı ve diğer tüm jinekolojik konular için diğer sitemiz www.ankarakadindogumuzmani.com adresini de tıklayabilirsiniz.

Histeroskopi Ameliyatı Ankara

1 comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir