Vajinal estetik fiyatları 2024 yılında Ankara ilinde yapılacak işleme göre değişmekle birlikte 10.000 – 50.000 tl arasında değişmektedir. Vajinal daraltma fiyatları elbette diğer işlemlere göre daha kompleks olup maliyeti de daha yüksektir. Vajinal estetik fiyatları 2024 Ankara ameliyatı detayları için doktorunuzdan bilgi alınız.

Vajinal estetik ameliyatı, vajinal anormalliklerde uygulanan estetik ameliyatlardır. Vajina estetiği günümüzde oldukça sık uygulanmaktadır. Dolayısıyla estetik ameliyatlarına yüksek maliyetler ayrılmaktadır. Vajinal estetik fiyatları elbette yapılacak ameliyat şekline göre değişir. Vajen estetiğinde bazı hastalarda vajina daraltma operasyonu uygulanırken bazılarında labiopalsti yada genital estetik adı verilen ameliyat kombinasyonları uygulanmaktadır.

Vajinal Estetik Nedir?

Genital estetik algılar geçen zamanla birlikte değişiklik göstermektedir. Kadınlar ve erkekler kendilerini güzel ve yakışıklı görmeyi istemektedir. Güzel ve yakışıklı olmak özgüveni arttıran özelliklerin başında gelmektedir. Herhangi bir vücut bölgesinde herhangi bir görünüm bozukluğu olan kişiler sosyal hayatta zorluk çekebilmektedir. Hem sağlık sorunları hem de güzel görünme isteği kişileri çeşitli estetik operasyonları yaptırmaya yönlendirmektedir. Bu estetik operasyonlar vücudun pek çok ayrı bölgesinde yapılmaktadır.

Özellikle kadınların sağlıklı bir cinsel yaşam sürmesi ve sosyal hayatta da özgüvenli olmaları adına sıklıkla gerçekleştirilen estetik operasyonlardan biri vajinal estetik ameliyatı olmaktadır. Kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biri olan genital estetik, vajinanın görünümünde meydana gelen deformelerin düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır. Vajinal estetik ameliyatı olan kişiler sorunsuz bir iyileşme süreci yaşamakta ve işlem sırasında da herhangi bir acı hissetmemektedir. Tüm estetik operasyonlarda bulunan küçük risk ve yan etkiler bu operasyonda da bulunsa da, alanında uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirildiğinde oldukça sorunsuz bir işlem olarak gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir

Vajinal Estetik Kimlere Yapılır?

Kadınlar için hoş bir görünüme sahip olduğunu hissetmek psikolojik açıdan oldukça olumlu etkiler doğurmaktadır. Hem sosyal hem de cinsel yaşamda yüksek performans gösterebilmek ve özgüvenli olmak için genital bölgelerin görünümü de önemli olmaktadır. Yaş ve normal doğum gibi çeşitli sebeplerle bozulan genital bölgenin görünümü vajinal estetik ameliyatı sayesinde kolay bir şekilde düzeltilebilmektedir. Bu kolay ameliyat sayesinde kişilerin özgüvenleri, cinsel istekleri ve partnerleriyle olan ilişkileri oldukça olumlu etkilenmektedir.

Vajinal estetik operasyonu genellikle birden fazla normal doğum yapmış ya da normal doğum sırasında kesilerle vajinada deformeler oluşmuş kişiler tarafından tercih edilmektedir. İlerleyen yaşla beraber olarak da vajina kaslarında zayıflama ve gevşeme görülebilmektedir. Bu durum da cinsel isteği ve cinsel birleşmeden alınan zevki hem kadın hem de erkek açısından azaltabilmektedir. Aynı zamanda aile ya da farklı kültürel sebeplerden dolayı kızlık zarındaki deformeyi yok etmek isteyen kişiler de kızlık zarı dikme ameliyatını tercih etmektedir. Kadınların genital bölgelerindeki pek çok deforme vajinal estetik ile kolayca giderilebilmektedir. Bu nedenle bu bölgenin görünümünden hoşlanmayan ya da belirli sebeplerden dolayı cinsel isteği azalan kadınlar bu operasyonları sıklıkla tercih etmektedir.

Vajinal Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajen estetiği kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri olmaktadır. Pek çok kadın bu operasyonu gönül rahatlığı ile yaptırmakta ve operasyon sırasında da iyileşme sürecinde de herhangi bir problemle karşılaşmamaktadır. Bu nedenle pek çok kadın bu ameliyat ile ilgili yorumları okuduğunda gönül rahatlığı ile işlemi yaptırmaya karar verebilmektedir. Sorunsuz bir operasyon ve iyileşme süreci yaşanması için işlemin yaptırılacağı merkez ve işlemi yapacak olan hekim oldukça önemli olmaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından ve steril hastane koşullarında yapılan operasyonlar oldukça rahat geçmektedir.

Vajinal estetik operasyonlarının birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bazı kişiler kızlık zarı onarımını tercih ederken bazı kişiler gevşeyen vajinal kasların sıkılaştırılmasını tercih edebilmektedir. Aynı zamanda büyük dudak ve küçük dudak operasyonları olarak da çeşitlendirilebilmektedir. Bu nedenle vajinal estetik ameliyat fiyatları ve yapılış biçimleri de farklılık göstermektedir. Lazer teknolojisi bu alanda kullanılan bir teknoloji olmaktadır. Sıklıkla tercih edilen genital operasyonlardan biri lazerle vajina estetiği operasyonu olmaktadır. Aynı zamanda pek çok cerrahi işlem de vajinal estetiğin kapsamında olmaktadır. Kişiler kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak hangi operasyonu yaptıracaklarına karar vermektedir.

Vajinal Estetik Ameliyatı Çeşitleri

Vajinal estetik ameliyatları kişilerin ihtiyaçlarına göre şekillenen birçok farklı operasyon çeşidini içermektedir. Her insan vücudunda yaşanan deformeler ya da kişilerin görünümünde yapmak istedikleri değişiklikler farklı olmaktadır. Bu nedenle bu operasyonlar da birbirinden farklı olmaktadır.

  • Labioplasti: Labioplasti de denilen büyük ve küçük dudaklara yapılan müdahaleleri ifade etmektedir. Vajinanın görünümünde büyük bir öneme sahip olan büyük ve küçük dudaklar belirli sebeplerden dolayı zaman içinde deforme yaşayabilmektedir. Bu bölgeye yapılacak müdahaleler hem görünümü hem de cinsellikte alınan zevki her iki partner açısından da arttırmaktadır.
  • Vaginoplasti: Halk arasında vajina daraltma işlemi olarak bilinen bu operasyon özellikle ileri yaş ve doğum gibi sebeplerle genişleyen vajina kaslarının daraltılması işlemini kapsamaktadır. Zaman içinde gevşeyen ve genişleyen vajina kasları kadınların cinsellikten aldığı zevki büyük ölçüde düşürmektedir. Bu nedenle bu işlem en sık tercih edilen genital estetik çeşitlerinden biri olmaktadır.
  • Mons Plasti: Oldukça kolay bir işlem olan bu operasyon, vajina dudaklarının dolgunlaştırılmasını kapsamaktadır. Basit bir şekilde yapılan ve iyileşmesi de çok çabuk olan dolgu işlemi olmaktadır.
  • Kızlık Zarı Onarımı: Kızlık zarı pek çok kültürde önemli bir yeri olan bekaretin sembolü olmaktadır. Bu nedenle kişiler çeşitli sebeplerden dolayı kızlık zarı onarımına ihtiyaç duymaktadır. Bu durumlarda kızlık zarının dikilmesi işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
  • Doğum Sonrası Yırtılma İzlerinin Onarımı:Normal yani vajinal doğum sırasında bebeğin daha rahat bir şekilde çıkması için vajinanın yeterince genişlemesi gerekmektedir. Ancak doğum sırasındaki bazı problemlerden dolayı bu gerçekleşmemekte ve kesiler atılmak durumunda kalınmaktadır. Kötü iyileşen bu kesiler estetik görünümün bozulmasına sebep olmaktadır. Doğum sonrası onarımı için vajen estetiği sıklıkla tercih edilmektedir.

Vajinal Estetik Ameliyatı Riskleri

Vajinal estetik ameliyatları lazer yöntemi ile ya da cerrahi operasyonlarla uygulanabilmektedir. Farklı uygulama şekilleri olsa da genellikle kişilerin yaşamlarına aynı şekilde devam edebildiği basit operasyonlar olmaktadır. Kişiler gönül rahatlığı ile genital estetik yaptırmaya karar vermektedir. Çünkü uzman hekimler tarafından uygulanan estetik operasyonlar oldukça basit ve sorunsuz olmaktadır.

Her ameliyatta olduğu gibi genital estetik operasyonlarında da riskler bulunmaktadır. Kanama, enfeksiyon ya da ilişki sırasında ağrı gibi etkiler az da olsa görülebilmektedir. Bu durumlar yaşandığında ameliyatı yapan cerrahlara başvurmak gerekmektedir. Kolay bir şekilde ve kısa süre içerisinde bu komplikasyonlardan kurtulmak mümkün hale gelmektedir. Bu nedenle kişiler herhangi bir problem yaşamadan diledikleri vajinal görünüme ulaşabilmektedir. 18 yaşından büyük her kadının yaptırabileceği bir operasyon olmaktadır.

Vajinal Estetik Ameliyatı Fiyatları 2024

Vajinal estetik ameliyat fiyatları 2024 yılı için değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda yapılacak işlemin niteliğine göre de değişiklik göstermektedir. Vajinal estetik ameliyatları tek tip bir operasyonu kapsamamaktadır. Her vücudun yaşadığı deforme ve duyulan ihtiyaç birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle vajen estetiği yaptırmak isteyen kişiler birbirinden farklı operasyonları tercih ederek yaptırmak istemektedir. Vajinal estetik ameliyat fiyatları pek çok kadın için araştırma konusu olmaktadır. Bunun nedeni vajinal estetiğin oldukça olumlu sonuçlar doğurması olmaktadır. Vajen estetiği yaptırdıktan sonra kadınların cinsel isteği ve performansı büyük ölçüde artmaktadır. Böylece partnerleri ile olan ilişkileri de olumlu yönde gelişim göstermektedir. Tüm bu cinsel yaşama faydalarının yanı sıra sosyal yaşamda da oldukça iyi etkilerinin görülmesi beklenmektedir. Kadınlar vücutlarını beğendiklerinde ve sevdiklerinde sosyal yaşamada da büyük ölçüde yarar görmektedir. Bunun nedeni artan özgüven olmaktadır.

Vajinal estetik fiyatları 2024 yılında %30 oranında artmıştır. Yine vajina daraltma ameliyatı fiyatları da Ankara ilinde aynı şekilde artmıştır. Ankara ili Çankaya ilçesindeki özel kliniğimizde lokal anestezi ile labioplasti ve basit vajinal estetik ameliyatları doktorlarımız tarafından titizlikle uygulanmaktadır. Vajina daraltma Ankara fiyat ve vajina estetiği fiyatları 2024 detaylarını doktorunuzdan öğrenebilirsiniz..

JİNEKOLOG ANKARA

Tüm makaleleri gör

12 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DOÇ. DR. NERMİN KÖŞÜŞ

Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş
Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş

DOÇ. DR. AYDIN KÖŞÜŞ

Doç. Dr. Aydın Köşüş
Doç. Dr. Aydın Köşüş