Günümüzde modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte tıp alanı da son derece gelişme göstermiştir. Bu gelişmeye paralel olarak da tedavi yöntemleri de modernleşmiştir. Bu modernleşme her sağlık kuruluşunda farklı düzeyde gelişme yaşamıştır. Bu gelişmelerin yaşandığı alanlardan biri de tüp bebek tedavisidir. Çağımızın teknolojileri ile birlikte oldukça fazla gelişim yaşayan tüp bebek tedavisi, alanında bazı uzmanlar tarafından daha çok ön plana çıkmıştır. Tüp bebek doktorları olarak öne çıkan birçok doktor bulunmaktadır. Bu doktorlar modern zamanın modern doktorları olarak tüp bebek tedavisinde ülkemizde öne çıkmış isimler arasında yer alır. Bu isimler oldukça popüler hale gelen tüp bebek doktorları olarak bilinir.

Ankara tüp bebek doktoru veya ankara tüp bebek uzmanı olarak adlandırılan uzman doktorlar, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları arasından 6 aylık tüp bebek eğitimine katılan ve sınavı başarı ile geçerek sertifika almaya ve tüp bebek tedavisi ile ilgili işlemleri yapmaya hak kazanan hekimlerdir. Ankara tüp bebek doktoru olmak için sağlık bakanlığının açtığı tüp bebek sertifika programlarına katılmalı ve eğitim almalısınız. Tüp bebek uzmanı tüp bebek tedavisi konularında özelleşmiş ve uzmanlaşmış kişilerdir.

Ankara tüp bebek doktorları, normal birlikteliğe rağmen çocuk sahibi olamayan çiftlerin değişik tedavi yöntemleri ile gebe kalmalarına yardımcı olmaktadırlar. Bu tedaviler arasında normal yumurtlama tedavisi yanında en ileri tüp bebek tedavileri de yer almaktadır. Hangi tedavinin seçilmesi gerektiğini kadın ve erkekte infertiliteye neden olan faktörler belirleyecektir. Bazı hastalara tedaviye aşılama tedavisi ile başlanırken bazı hastalarda ise direkt olarak tüp bebek tedavisi ile başlamak gerekecektir.

Tüp bebek doktorları yumurta toplama ve embriyo transeferi konularında ileri düzeyde eğitim almış kişilerdir.

Ankara tüp bebek doktorları hangi işlemleri yapar?

Ankara tüp bebek doktorlarının yaptığı işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Yumurtlama tedavisi (ovülasyon indüksiyonu)
  • Aşılama tedavisi
  • Tüp bebek tedavisi
  • Yumurta toplama
  • Embriyo transferi
Bu işlemlerin yanında ebmriyo dondurma, yumurta dondurma, preimplantasyon genetik tanı (PGD) gibi işlemler de tüp bebek ekibinin diğer üyeleri olan embriyolog ve genetik uzmanı tarafından değerlendirilir.

Ankara tüp bebek doktoru sadece aşılama ve tüp bebek tedavileri yapmakla kalmaz. Aynı zamanda bu zor ve yıpratıcı süreçte sizin psikoloji anlamda desteklenmenizi ve stresinizin azaltılmasını sağlamak için gereken tedbirleri alacaktır. Bu anlamda gerekirse, psikiyatri uzmanı, hipnoterapi yada akupunktur uzmanları ile birlikte çalışılacaktır.

Ankara tüp bebek doktorlarımız kimlerdir?

Ankara tüp bebek doktorlarımız Çankayanın güzide semtlerinden Çukurambardaki özel kliniğimizde hizmet veren Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş hocalarımızdır. Ankara tüp bebek uzmanlarımız, her zaman bu süreçte en yakın takipçiniz olacaktır. Her konuda doktorlarımıza rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Ankara tüp bebek doktoru muayene ücretleri için doktorunuzla iletişime geçiniz. Doktorlarımız Ankara’da tüp bebek tedavisinde her zaman yanınızda olacaktır. Sizin için en iyi doktor elbette rahatlıkla iletişime geçebileceğiniz doktorlardır.

Doç. Dr. Nermin Köşüş

Doç. Dr. Nermin Köşüş, Ankara tüp bebek doktorları arasındadır. Tüp bebek tedavisinde oldukça modern teknikler ve teknolojiler kullanılarak bir ekip şeklinde çalışılmaktadır. Özellikle tüp bebek tedavi sürecinde hastaların yakından takip edilmesi önemlidir. Tedavide titizlik ve özene oldukça fazla dikkat gösterilmelidir. Tüp bebek doktorları tedavi süresince teknolojinin verdiği tüm imkanları en modern şekilde kullanmaktadır.

Doç. Dr. Aydın Köşüş

Tüp bebek doktorları arasında yer alan tüm doktorlar çocuk sahibi olmak isteyen birçok ailenin umudu olup son derece başarılı tedaviler ile aileleler çocuk sahibi olmuşlardır. Tüp bebek tedavisinde oldukça uzman ekip ve son teknoloji tıp yöntemleri tüp bebek doktorları tarafından kullanılmaktadır. Tedavi de son derece modern tekniklerin ve araçların kullanılması ile hastaların memnuniyetini arttırmaktadır.

Tüp Bebek Doktorlarımız ve Muayenehanemiz

Tüp bebek tedavisinde, seçilen doktor son derece önemlidir. Doktor seçimin iyi olması demek tedavide daha çok olumlu alabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle tüp bebek tedavisinde doktor seçimine dikkat etmek gereklidir. Bunun için anne ve baba olmak isteyen bireylerin önceden çok iyi bir araştırma yaparak kendileri için en uygun doktoru tercih etmeleri gereklidir. Tüp bebek doktorları, tedavi için oldukça büyük önem arz eder. Bu nedenle bireylerin bu konuda dikkatli olmalarından fayda vardır.

JİNEKOLOG ANKARA

Tüm makaleleri gör

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DOÇ. DR. NERMİN KÖŞÜŞ

Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş
Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş

DOÇ. DR. AYDIN KÖŞÜŞ

Doç. Dr. Aydın Köşüş
Doç. Dr. Aydın Köşüş