Ankara jinekolog tavsiye deyince herkesin ilk başvurduğu yol elbette arkadaş ve akrabalarının tecrübeleri ve önerileridir. Yine jinekolog tavsiyesi ve önerisinde en çok kullanılan yollardan biride elbette internettir. Bu noktada Ankara jinekolog tavsiyesinde tamamen internet yorumlarına odaklanmak, internette pek çok yanıltıcı bilgi olduğu düşünülecek olursa uygun olmayacaktır. Jinekolog doktor seçiminde en ideal yöntem yakınlarının önerisi ve internetten edinilen bilgilerin birleştirilerek bir sonuca varılmasıdır. Elbette doktorunuzla tanışmadan karar vermek hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. Ankara kadın doğum uzmanı tavsiyesinde en önemli nokta iyi iletişim kurabilmek ve acil durumlarda ulaşabilmek olmalıdır.

Günümüzde kadın sağlığı açısından önemli olan noktalardan biri her kadının güvenebileceği, rahatlıkla her konuyu danışabileceği bir kadın doğum uzmanının (jinekolog doktor) olmasıdır. Sağlık problemi olmayan bayanların bile senede bir sefer jinekolog doktor muayenesine gitmesi, doktorunun önerileri doğrultusunda testlerini yaptırması önemlidir. Bu noktada muayene için jinekolog doktor aranırken hastaların jinekolog tavsiyesi yanında özellikle internet ve sosyal medyanın yaygın bir şekilde kullanıldığı günümüzde jinekolog doktor araması daha çok internet üzerinden yapılmaktadır. Bu noktada okuyucularımıza Ankara kadın doğum uzmanı tavsiye 2024 konusunda bazı önerilerimiz olacaktır.

Ankara Jinekolog Tavsiyesinde Önemli Noktalar

Ankara jinekolog tavsiye konusunda hastaların ve yakınlarının elbette önem verdikleri konular farklı olabilir. Bazı hastalar doktorun bilgi ve kapasitesini ön planda tutarken bazı hastalar kişisel ilişkilerin ön planda olmasını ister. Bu noktada Ankara kadın doğum tavsiye konusunda nelere dikkat etmemiz gerektiğini maddeler halinde irdeleyelim:

Jinekolog Doktorun Güvenirliliği

Güven en önemli konulardan biridir. Tüm sektörlerde olduğu gibi jinekolog doktor arama konusunda da hastalar doktorlarına güvenmek isterler. Bu noktada hiçbir jinekolog doktorun hastasına kasıtlı bir şekilde zarar vermeyeceği bilinmelidir. Ancak her sektörde olduğu gibi maalesef sağlık sektöründe de işini tıbbi etiğin gerektirdiği kurallar çerçevesinde yapmayan jinekolog doktorlar olabilir. Bu ise hastada bir güvensizlik hissi oluşturacaktır.

Hastalar güven duydukları hekimin yanında kendilerini daha rahat hissederler. Bu doktor ve hasta ilişkisini ve doktorun tedavisinin etkinliğini arttıracaktır. Hasta doktoruna karşı bir güven sorunu yaşayacak olursa doktorunun ne önerilerini nede verdiği tedavileri uygulamayacaktır.

Mesleki Bilgi ve Deneyim

Jinekolog doktorun mesleki anlamda donanımlı olması hastanın sağlığı açısından son derece önemlidir. Yıllar geçtikçe tıp biliminde yeni gelişmeler olmakta ancak hekimlerin pek çoğu maalesef bu gelişmeleri takip etmekte yetersiz kalmaktadır. Yıllar geçtikçe yeni tedavi yöntemleri, yeni ameliyat teknikleri ortaya çıkmaktadır. Güncel bilgilerin takip edilmemesi hastaya uygulanacak tedaviyi olumsuz etkileyecek, hasta en optimal tedaviden mahrum kalacaktır. Son zamanlarda hastalarında bu konuda bilinçlendiğini düşünecek olursan hekimler olarak bizlerinde her zaman kendimizi güncel tıp gelişmeleri çerçevesinde geliştirmemiz oldukça önemlidir. Doçent ya da profesör jinekologlar bilimsel gelişmeleri takip etme anlamında daha yatkındır. Ancak doktorun doçent yada profesör olması cerrahi tecrübenin daha yüksek olduğu anlamına gelmez.

Hasta ve Doktor İletişimi

Hastalar jinekolog doktora gittiklerinde doktorunun kendisiyle konuşmasını, sorunlarını dinlemesini ve kendisinin anlayacağı şekilde cevaplamasını bekler. Hastalarla konuşurken tıbbi terimlerle konuşmak hasta ile doktor iletişimini olumsuz yönde etkileyecektir. Jinekolog hastasını tedavi ederken onun psikolojik yönlerini de çok iyi irdelemeli ve tedaviye başlamadan önce hastayı gerekirse psikolojik yönden de desteklemelidir.

Her hastanın güvenebileceği, rahatlıkla ulaşabileceği ve şikayetlerini rahatlıkla dile getirebileceği bir jinekolog doktoru olmalıdır. Mümkün olduğunca jinekoloğundan memnun ise doktorunu değiştirmemesi hastanın lehinedir. Farklı bir doktora gidilince her şey baştan başlar. Ayrıca her hekimin uyguladığı farklı tedavi yöntemleri ve önerileri vardır. Farklı farklı doktora giden hastaların kafalarının karışması kaçınılmazdır.

Ulaşılabilirlik

Hastalar sıkıntıları olduğunda jinekolog doktoruna ulaşabilmek ister. Teknolojinin üst düzeylerde olduğu günümüzde artık cep telefonu ya da internet yoluyla kullanılan peç çok yöntemle hastalar doktorlarına ulaşabilmektedir. Özellikle sağlık söz konusu olduğunda doktora hemen ulaşabilmenin oldukça önemli olduğu aşikardır. Acil durumlarda doktorun yapacağı yönlendirmeler belki de bir hayatın kurtarılmasına vesile olacaktır. Tabii ki hastaların da bu konuda hassas olması, acil olmayan problemler için uygunsuz vakitlerde doktora ulaşmaya çalışmaması önemlidir. Jinekolog doktorlar yaptıkları iş gereğince sağlık sektöründe çalışan en yoğun doktorlar olup hasta bakarken sizin aramalarınıza cevap veremeyebilir. Acil olmayan durumlarda doktorunuza mesaj bırakarak onun size dönmesini beklemeniz daha uygun olacaktır. Ankara’da jinekolog doktorlar ağırlıklı olarak Çankaya bölgesinde, Çukurambar ve Kızılay semtlerinde yoğunlaşmaktadır. Kızılay semti ulaşım anlamında trafik yoğunluğu nedeniyle biraz daha sıkıntılı olmaktadır. Bu nedenle jinekologların pek çoğu Kızılay’dan Çukurambar semtine yönelmektedir.

Muayene Ücretleri 

Ekonominin hızla geliştiği günümüzde herkesin bütçesi değişik şekillerde etkilenmektedir. Bu nedenle gideceğiniz kadın doğum uzmanının muayene ücretleri de önem kazanmaktadır. Ankara’da kadın doğum muayene ücretleri 2024 yılında hekimin çalıştığı hastaneye, muayenehaneye, çalıştığı kurumun bulunduğu bölgeye, doktorun akademik ünvanına, doçent ya da profesör olmasına göre değişebilir. Ankara jinekolog profesör ücretleri elbette diğerlerine göre daha yüksektir. Çok değişik muayene ücretleri olmakla birlikte genel olarak jinekolog muayenehane ücretleri ile özel hastanelerdeki jinekolog muayene ücretleri birbirine benzerdir. Sürekli aynı hekimin sizi takip edeceği, ameliyat ya da doğumunuzu aynı hekimin yaptıracağı, istediğiniz anda ulaşabileceğinizi ve hizmetinizi sıra beklemeden alabileceğinizi düşünecek olursak muayenehane hekimini tercih etmek daha mantıklı görünmektedir. Hastanede yaptırdığınız kan, idrar ve patoloji testlerinin muayenehanelerde de yapılabildiğini unutmayınız. Ankara jinekolog tavsiye ve ankara jinekolog muayene ücretleri konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

Sizin için en iyi jinekolog ya da en iyi kadın doğum doktoru, uzman, doçent yada profesör olsun, en rahat iletişim kurabildiğiniz, rahatlıkla kendisine ulaşabildiğiniz kadın doğum doktorudur.

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Çukurambar’daki muayenehanemizde tüm muayeneleriniz Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır.

JİNEKOLOG ANKARA

Tüm makaleleri gör

3 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DOÇ. DR. NERMİN KÖŞÜŞ

Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş
Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş

DOÇ. DR. AYDIN KÖŞÜŞ

Doç. Dr. Aydın Köşüş
Doç. Dr. Aydın Köşüş