Ankara jinekolog muayene ücretleri Çankaya ilçesinde 1500-3000 arasında değişmektedir. Özel jinekolog muayene ücretleri 2024 yılında %50 oranında artmıştır. Jinekolog muayene ücretleri muayenehanenin lokalizasyonuna ve hekimin akademik derecesine göre değişir. Kadın doğum özel muayene ücretleri aynı zamanda yapılacak muayene şekline göre de değişmektedir. Bazı özellikli muayenelerde ve tedavilerde ücretler artmaktadır. Bazı durumlarda ise paket uygulamaları yapılabilmektedir. Ankara kadın doğum özel muayene ücretleri 2024 detayları için bizi arayınız.

Ankara Jinekolog Nedir?

Jinekolog, jinekoloji bilim dalında eğitim almış uzman doktorlardır. Jinekolog olmak için 6-7 yıllık tıp fakültesi eğitim döneminden sonra 4-5 sene süren bir uzmanlık eğitim dönemi geçirmek gerekiyor. Bu eğitime başlamak için TUS adı verilen tıpta uzmanlık sınavında iyi bir puan almak gerekiyor. Uzmanlık eğitiminin bitiminde hocalardan oluşan bir jüri eşliğinde yazılı, sözlü ve ameliyattan oluşan bir sınava girerek başarı sağlayanlar jinekolog (kadın doğum uzmanı) olarak diploma almaya hak kazanır.

Ankara Jinekolog ne iş yapar? Jinekolog neye bakar?

Jinekologlar kadın genital sistemiyle ilgili hastalıklarla ilgilenirler. Bunun yanında işin önemli bir kısmını da gebelik ve doğum oluşturmaktadır. Kızlık zarından başlayarak vajina, rahim, tüpler ve yumurtalıklarla ilgili tüm hastalıklarla ilgilenmektedirler. Kadın hastalıkları ve doğum kendi içinde jinekoloji, obstetri, infertilite, onkoloji, perinatoloji gibi bölümlere ayrılmaktadır.

Ankara Jinekolog muayenesi (jinekolojik muayene)nasıl yapılır?

Jinekolog muayenesi jinekolojik masada yapılır. Hasta hazırlandıktan sonra hemşire tarafından üzeri örtülerek daha sonra kadın doğum uzmanı muayene için çağrılır. Hastanın rahat olması için mahremiyete önem vermek çok önemlidir. Spekulum denilen bir alet yardımıyla vajen ve rahim ağzı incelenir ve smear, kültür gibi gerekli testler alınır. Daha sonra spekulum çıkartılır ve transvajinal ultrason ile rahim ve yumurtalıklar incelenir. Bekar olanlarda ise bu jinekolojik muayene yapılmaz. Genital bölgeyie ilgili şikayeti varsa dışardan herhangi bir alet kullanmadan sadece bakılır. Karından ise ultrason uygulanır.

Erkek Jinekolog mu yoksa bayan jinekologa mı gitmeliyim?

Jinekolog seçiminde erkek yada bayan olması tamamen kişinin tercihine kalmıştır. Ülkemizde branşın tabiatı gereği daha çok bayan jinekologlar tercih edilmektedir. Ancak en önemli nokta kişinin kendisini daha rahat ifade edeceği, rahat hissedeceği ve iyi bir iletişim kurabileceği bir jinekolog seçimi olmasıdır. Bayan kadın doğum uzmanı ile hastalar hemcins olmaları ve kadınlığın getirdiği bazı özellikler nedeniyle yeterince iletişim kuramamaktadır. Erkek jinekologlar karşı cinse her zaman daha anlayışlı davranmaktadır. Bayan jinekologların cerrahi anlamda yeterli olmadıkları yönünde toplumda bir kanı olmakla birlikte bu genellikle doğru bir yaklaşım değildir. Pek çok bayan kadın doğum uzmanının cerrahisinin erkek jinekologlardan iyi olduğu aşikardır. Önemli olan nokta jinekologa soru sorduğunuzda tatminkar bir cevap alabilmenizdir.

Ankara jinekolog tavsiyesinde önemli olan noktalar nelerdir?

Ankara kadın doğum doktoru tavsiyesinde tabiiki hastaların daha önceki tecrübeleri yol göstermektedir. Ancak günümüzde sosyal medya ve internet sektörü artık hepimiz için vazgeçilmez bir araç olmuştur. Herşeyde olduğu gibi jinekolog tavsiyesinde de gideceğimiz hekimin özelliklerini incelemek istiyoruz. Hekimin özellikleri yanında tabiiki jinekolog muayene ücretleride önemli. Ankara da pek çok jinekolog faaliyet göstermektedir. Özellikle Kızılay ve Çukurambar bölgelerinde özel jinekolog muayenehaneleri yoğunlaşmış durumdadır. Ankara kadın doğum doktoru tavsiyesinde en önemli nokta hangi jinekologa giderseniz gidin amaç her zaman hasta memnuniyetidir.
Ankara en iyi jinekolog tavsiyesi şeklinde yapılan önerilere itibar etmeyin. Tüm jinekologlar işinin ehlidir. Uzun yıllar bunun eğitimini almıştır. Bazı insanlar olumsuzluklar yaşamış olabilir ancak hiçbir jinekolog hastasının kötü olmasını istemez. Ankara en iyi kadın doğum doktoru ararken eğer kendi doktorunuzla yeterli iletişim kurabiliyorsanız, dilediğinizde ulaşabiliyorsanız ve memnunsanız jinekoloğunuz sizin için Ankaranın en iyi kadın doğum uzmanıdır.

Ankara jinekolog muayene ücretleri ne kadardır?

Ankara jinekolog muayene ücretleri muayene olacağınız hekimin ünvanına, çalıştığı yere, bulunduğunuz şehire ve semte göre pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Ankara da jinekolog muayene ücretleri 1500-3000 arasında değişmektedir. Çukurambar bölgesindeki özel hastanelerde jinekolog muayene ücretleri 2024 yılında ortalama 1500-2000 arasındadır. Muayenehanelerde de özel kadın doğum muayene ücretleri 2024 yılında 1500-3000 arasındadır. Bakıldığında muayenehanede oldukça konforlu bir hizmeti sıra beklemeden, hastane ortamından uzak, evinizin sıcaklığında bir ortamda aynı fiyata alabilmektesiniz. Bizim muayenehanemizde tüm testleriniz, patoloji tahlilleriniz, detaylı ultrasonunuz ve NST’lerinizi yaptırabilirsiniz. Ankara kadın doğum muayene ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlığınız için jinekolojik muayenelerinizi ihmal etmeyiniz.

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Çukurambar’daki kliniğimizde gebelik takibi Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Jinekolog muayene fiyatları 2024 için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

JİNEKOLOG ANKARA

Tüm makaleleri gör

9 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DOÇ. DR. NERMİN KÖŞÜŞ

Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş
Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş

DOÇ. DR. AYDIN KÖŞÜŞ

Doç. Dr. Aydın Köşüş
Doç. Dr. Aydın Köşüş