Labioplasti ameliyatı fiyatları 2022 yılında yapılacak ameliyat şekline ve büyüklüğüne göre değişir. Labioplasti fiyatlarında en önemli faktör labiumlardaki şekil farklılıklarından kaynaklanan yapılacak ameliyatın güçlük derecesi ve kullanılacak malzemelerdir. Bazı hastalarda sadece labioplasti ameliyatı gerçekleştirilirken bazılarında beraberinde labial dolgu yada vajinal daraltma ameliyatıda eklenebilir. Labioplasti ameliyatı fiyatları 2022 Ankara detayları için bize ulaşabilirsiniz.

Labioplasti, labial dolgu ve vajinal daraltma ameliyatı doktorlarımız Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından Ankara ilinde anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yada Çankaya ilçesindeki kendi merkezlerinde titizlikle uygulanmaktadır.

Labioplasti ve Genital Estetik Ameliyatı

Genital estetik ameliyatı, labia ve vulvanın yeniden şekillendirilmesini içerir. Cinsel organların görünümünü değiştirme operasyonuna bazen ‘kozmetik genital cerrahi‘ de denir. Sadece labioumlara yapılan estetik ameliyat ise Labioplasti olarak adlandırılır. Genital estetik Ankara ve Labioplasti Ankara fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Dişi genital yeniden şekillendirilmesi veya labioplasti, iç labia veya vulvanın iç dudaklarının boyutunu ve şeklini değiştirmeyi amaçlar.

Labial Estetik ameliyatı hakkında bilmeniz gerekenler

Estetik ameliyatı seçmeden önce, akılda tutulması gereken bazı önemli konular vardır:

 • Yaralarının olacağının farkında olun. Her ne kadar izler zamanla önemli ölçüde solabilir olsa da, her zaman görünür olacaktır.
 • Labioplasti vajinanın daha küçük veya daha sıkı olmasına neden olmaz. Bu vajinoplasti denilen farklı bir işlem gerektirir.
 • Finansal yükü düşünün. Kozmetik cerrahi genellikle SGK kapsamında değildir.
 • Sigara içenler komplikasyon riski altındadır. Estetik ameliyat geçirme konusunda ciddiysen, sigarayı bırakmayı denemelisin.

Labial Estetik ile ilgili tıbbi sorunlar nelerdir?

Ameliyattan önce, jinekolog doktorunuzla aşağıdakileri içeren bir dizi tıbbi sorunu tartışmanız gerekir:
Fiziksel sağlık – muayene, doktorunuzun veya cerrahınızın tedavinin uygun olup olmadığına karar vermesine yardımcı olacaktır.
Tıbbi geçmiş – geçmişte sahip olduğunuz önceden var olan bazı koşullar ve ameliyatlar, kullanılan anestezi türü de dahil olmak üzere, bu operasyonla ilgili kararları etkileyebilir.
Psikiyatrik öykü – Bazı cerrahlar kozmetik genital ameliyatı düşünmeden önce danışmanlık almanızı önerebilir veya ısrar edebilir.
Riskler ve olası komplikasyonlar – riskleri ve komplikasyonları anlamanız önemlidir, böylece kozmetik genital cerrahinin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Hazırlıklar ve Takviyeler – Cerrahınıza, balık yağı ve vitamin takviyeleri gibi reçetesiz hazırlıklar dahil, düzenli olarak veya son zamanlarda aldığınız herhangi bir şey hakkında bilgi verin.
İlaçlara geçmiş reaksiyonlar – cerraha anestezi dahil herhangi bir ilaçtan kötü bir reaksiyon ya da yan etkisi olup olmadığını söyleyin.
Cerrahiye hazırlık – cerrahınız size evde ameliyat için hazırlanmanız gerekenler hakkında ayrıntılı talimatlar verecektir. Örneğin, belirli bir ilacı almanız veya mevcut bir ilacın dozunu değiştirmeniz önerilebilir. Tüm talimatları dikkatlice izleyin.

Genital estetik ameliyatı nasıl yapılır?

Estetik ameliyatın detayları bireysel faktörlere bağlı olacaktır, ancak genellikle şunları içerir:
Labioplasti Ameliyatı – Operasyon genellikle labia minoranın (iç dudakların) boyutunu azaltmak için yapılır. Genel veya lokal anestezi kullanılabilir. Cerrah, istenmeyen dokuyu uzaklaştırır ve labiayı istenen boyut ve şekilde yeniden şekillendirir. Alternatif olarak, labinin kama şeklindeki bir kısmı çıkarılır. Bazı cerrahlar kanamayı azaltmak için neşter yerine bir lazer kullanırlar. Bazen, labia majoranın (dış dudaklar) boyutunu azaltmak için bir labiaplasti yapılır. Bazı kadınlar aynı ameliyat sırasında vajina sıkılaştırmak (vajinoplasti) için ameliyat olmayı tercih edebilir.

Genital Estetik ameliyatı riskleri nelerdir?

 • morarma ve şişme
 • olası uyuşukluk
 • ağrı ve rahatsızlık oluşabilir.

Genital Estetik ameliyatı komplikasyonları nelerdir?

Tüm ameliyatlar bir dereceye kadar risk taşır. Kozmetik genital cerrahinin olası komplikasyonlarından bazıları şunlardır:

 • Nadiren ölümcül olabilen alerjik reaksiyon dahil genel anestezi riskleri
 • Kanama veya enfeksiyon gibi cerrahi riskler
 • Fazla, kabarık, kızarık ve kaşıntılı izler olabilir
 • Düzensizlik – labia simetrik olmayabilir
 • Labiaya kalıcı renk değişimi
 • Kalıcı duyum kaybı da dahil olmak üzere, labiada sinir hasarı
 • Yara boyunca doku ölümü veya cilt kaybı
 • Komplikasyonları tedavi etmek için daha fazla ameliyat.

Genital estetik ameliyatı sonrası nelere dikkat etmeliyim?

İyileşme en az altı hafta sürebilir. Cerrahınız tarafından önerilen talimatlara mutlaka uyunuz.

 • Yaralarınıza bakmakla ilgili tüm talimatları izleyin.
 • En az altı hafta seks yapmayın.
 • Herhangi bir kanama, şiddetli ağrı veya olağandışı semptomları cerrahınıza bildirin.

Kozmetik genital cerrahi sonrası uzun dönem görünüm skar kalır, fakat zamanla solması gerekiyor. Sabırlı olun. Yara izlerinde iyileşmeler yaklaşık bir yıl kadar sürebilir. Labioplasti sonuçları kalıcıdır.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2022

Ankara labioplasti ameliyatı fiyatları yapılacak estetik ameliyatın detayına ve uygulanacak hastaneye göre değişiklik gösterir. Genital estetik ameliyatları içerisinde en sık yapılan labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatı fiyatları Ankarada yapılacak tekniğe göre değişmekle birlikte 5000 – 10000 tl arasında değişmektedir. Ankara genital estetik fiyatları ve labioplasti fiyatları 2022 için bizi arayınız.

Genital estetik ve Labioplasti ile ilgili daha detaylı bilgi almak için www.ankarakadindogumuzmani.com adresini tıklayınız.

JİNEKOLOG ANKARA

Tüm makaleleri gör

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.